پرش به محتوا
applytalkshow
Home
چالش های پیش رو در برابر پذیرش فول فاند دکتری یا کارشناسی ارشد و راه کارهای آن

در این مقاله مختصر ولی مفید و کاربردی با توجه به تجربه کاری و تحصیلی خودم اصلی ترین چالش ها رو در زاه بورسیه فول فاند در اینجا لیست کردم و راه حل کوتاه و مفیدی ارائه دادم.

8 چالش رایج در شکار بورسیه تحصیلی PhD/MS و نحوه غلبه بر آنها

? از کجا شروع کنم؟ بسیاری از دانش آموزان نمی دانند از کجا شروع کنند – اولین قدم چیست؟ اولین قدم شناسایی بورسیه های مختلف موجود در سراسر جهان است. برخی از آنها بسیار رایج هستند – Fullbright ایالات متحده، Erasmus Mundus، RTPS استرالیا، و غیره. برخی دیگر بر اساس بودجه استاد هستند. به گروه ها و افراد رسانه های اجتماعی مرتبط بپیوندید و دنبال کنید.

?. نمره معدلم پایین هست: بسیاری از دانش آموزان حتی تمایلی به درخواست ندارند زیرا فکر می کنند معدل آنها پایین است. اولا، معدل تنها عامل تعیین کننده نیست. دوم، همه بورسیه ها به یک اندازه رقابتی نیستند. راه حل این است (i) پوشش معدل پایین با سایر نقاط قوت مانند انتشارات و (ii) درخواست برای بورسیه های کمتر رقابتی (خوشحالم که آنها را به اشتراک بگذارید).

?. مقاله منتشر شده ای ندارم بله، انتشارات یک مزیت بزرگ هستند، اما این تنها عامل تعیین کننده نیز نیست. حتی اگر انتشارات ندارید، باز هم باید درخواست دهید. در حالی که به دنبال بورسیه هستید، شروع به کار بر روی یک نشریه کنید. آنقدرها هم که از دور به نظر می رسد سخت نیست.

?. پاسخی از اساتید دریافت نمیکنم! پاسخی دریافت نکردن به این معنی نیست که نمایه شما خوب نیست. (i) چند یادآوری بفرستید و در پشتی را امتحان کنید و (ب) به سراغ اساتید دیگر بروید. در نهایت، شما به جایی خواهید رسید که پروفایل شما ارزش گذاری خواهد شد.

?. سی وی یا رزومه عالی ندارم الگوهای بسیار خوبی برای CV و SOP در دسترس هستند، فقط کافی است یکی خوب را انتخاب کنید و محتوای خود را وارد کنید. یک CV خوب تهیه کنید و سپس کمی آن را مطابق با موقعیت شخصی سازی کنید.

? برخی از دانش آموزان تمایلی به جستجوی بازخورد در مورد خودشون ندارند/خجالتی هستند. افراد شگفت‌انگیز زیادی در اطراف شما و در پلتفرم‌هایی مانند وجود دارند که خوشحال می‌شوند به شما کمک کنند تا CV و SOP خود را بهبود بخشید و غیره. موسسه ما هم این خدمات رو انجام میده! از یکی از درگاه های اجتماعی با ما تماس بگیرید.

?.نمره یا مدرک زبان ندارم: بسیاری از دانش آموزان منتظر نمرات انگلیسی مانند IELTS یا تافل هستند. در این انتظار، زمان زیادی را تلف می کنند. منتظر نباشید، فقط درخواست دهید. اگر استادی با نظارت شما موافقت کرد، می توانید آزمون آیلتس بدهید. همچنین در برخی موارد می توانید گواهی دانشگاه خود را ارائه دهید. اجازه ندهید تبدیل به گلوگاه شود.

ریجکت دریافت کردم و دیگه اپلای نمیکنم: برخی از دانش آموزان وقتی رد می شوند ، که منجر به تفکر ناامیدی می شود – اوه من به اندازه کافی خوب نیستم. هرکسی که هدفی عالی را هدف قرار می دهد، در راه چند بار زمین می خورد. بیشتر درخواست دهید و هر درخواست بورسیه باید بهتر از قبلی باشد. در نهایت، شما آن را دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *