پرش به محتوا
applytalkshow
Home
بهترین شهر برای زندگی دانشجویی

سایت qs  در رتبه بندی جدید در سال 2023 لندن را برای چهارمین بار متوالی بهترین شهر برای زندگی دانشجویی اعلام کرد.

سئول و مونیخ امسال با کسب امتیاز 95.1 در رده دوم مشترک قرار دارند. مونیخ امسال به دلیل امتیاز صدای دانشجو (شاخص تجربه کلی دانش‌آموز) متمایز بود، در حالی که موقعیت برتر سئول توسط تعداد مؤسسات برجسته‌ای که میزبان آن بود حمایت می‌شد و امتیاز کامل 100 را در شاخص WUR دریافت کرد.

در حالی که برلین یک رتبه سقوط کرد – با تغییر ملبورن برای رتبه ششم امسال – جذابیت آن به عنوان یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور همچنان قوی است. این شهر در دو دسته رتبه اول را کسب کرد: صدای دانشجو و مطلوبیت، معیاری که طیف وسیعی از عوامل از جمله شاخص زیست‌پذیری اقتصادی، ایمنی، آلودگی و فساد را در نظر می‌گیرد. هر دوی این شاخص ها با بیش از 98000 پاسخ نظرسنجی که به شاخص های مطلوبیت (دانشجویان آینده نگر) و دیدگاه دانشجو (دانشجویان سابق) کمک می کنند، لنز قدرتمندی را به احساسات دانشجویان آینده نگر و دانشجویان قبلی ارائه می دهند.

امسال ادینبورگ با کسب امتیاز بالای 97.4 از رتبه 12 به 10 به 10 برتر جهان راه یافت. این شهر برای ترکیب دانشجویی رتبه سوم را به خود اختصاص داد، که به بررسی عمیق جمعیت دانش‌آموزی می‌پردازد – نسبت دانشجویان بین‌المللی به دانشجویان داخلی و همچنین سطح تحمل و گنجایش آن را تشریح می‌کند.

برای لیست کامل بهترین شهرهای دانشجویی امسال، رتبه بندی کامل را بررسی کنید:

رتبه بندی شهر دانشجویی QS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *