پرش به محتوا
applytalkshow
Home
طرح جدید ویزای کاری در بریتانیا

براساس طرح جدید ویزای کاری در بریتانیا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر جهان می‌توانند برای ورود به این کشور درخواست بدهند.

 

دولت بریتانیا می‌گوید طرح موسوم به “افراد با استعداد بالا” که امروز، دوشنبه ۳۰ مه، راه‌اندازی می‌شود، “باهوش‌ترین و بهترین” افراد را در سال‌های اولیه شغلی‌شان جذب می‌کند.

 

این طرح در دسترس فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر غیر بریتانیایی قرار خواهد گرفت که در پنج سال گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند.

 

براساس این طرح، فارغ‌التحصیلان بدون توجه به محل تولدشان واجد شرایط خواهند بود و برای درخواست دادن نیازی به پیشنهاد شغلی به عنوان پیش‌شرط نخواهند داشت.

 

متقاضیان موفقی که دارای مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس هستند، ویزای کاری دوساله دریافت خواهند کرد. برای دارندگان مدرک دکترا ویزای سه‌ساله صادر خواهد شد.

 

این افراد سپس می‌توانند در صورت کسب شرایط خاص، ویزای خود را به سایر ویزاهای استخدامی بلندمدت تغییر دهند.

 

برای واجد شرایط بودن، فرد باید از دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده باشد که دست‌کم در دو فهرست از سه لیست ۵۰ دانشگاه برتر موسسات رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی باشد: سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی کیواِس، و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (موسوم به رتبه‌بندی شانگهای).

 

فهرست دانشگاه‌های واجد شرایط از سال ۲۰۲۱ به صورت آنلاین توسط دولت بریتانیا منتشر شده است و شامل ۲۰ دانشگاه ایالات متحده آمریکا، از جمله دانشگاه‌های هاروارد و ییل و ام‌آی‌تی، است.

 

همچنین ۱۷ موسسه آموزشی واجد شرایط دیگر، از جمله دانشگاه هنگ‌کنگ و دانشگاه ملبورن و دانشگاه علوم و ادبیات پاریس (پی‌اِس‌اِل) در این فهرست آمده‌اند.

 

بعضی از دانشگاهیان ابراز ناامیدی کرده‌اند از اینکه هیچ دانشگاه آسیای جنوبی، آمریکای لاتین یا آفریقا در این فهرست قرار نگرفته‌اند.

 

منبع: بی بی سی فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *